خانه » سلامت » کامپوزیت دندان و دانستنی مهم آن

کامپوزیت دندان و دانستنی مهم آن

کامپوزیت دندان و دانستنی مهم آن

 

کامپوزیت دندان بیشترین صدمه را به کجا میزند

کامپوزیت باندینگ به معنی بهره گیری از یک ترکیب رزینی «پلاستیکی» همرنگ دندان برای ترمیم دندانهای پوسیده , شکسته , ترک خورده یا سیاه شده میباشد. اضافه بر آن از کامپوزیت دندان برای بلندتر کردن دندان ها و نیز بعنوان جایگزینی برای آمالگام جهت پُر کردن دندان بهره گیری می‌شود.

 

کامپوزیت دندان یکی از موادی که امروزه در دنیای دندانپزشکی از آن بهره گیری هاي بی شماری می شودکامپوزیت ها میباشند. در این خصوص با متخصص پروتزهای دندانی,زیبایی و ایمپلنت, عضو هیئت دندانپزشک به صحبت نشسته که در ادامه می‌خوانید ;

 

کامپوزیت دندانی چیست ؟

کامپوزیت دندانی نوعی مواد خمیر مثل که برای ترمیم پوسیدگی هاي دندانی از آن بهره گیری می‌شود.نوع ونییر به کامپوزیت زیبایی می‌گویند که امروزه باب شده هست.

 

در چه مواقعی از کامپوزیت ها بهره گیری میشود ؟

در مواقعی که میخواهند پوسیدگی دندان را بردارند و یا خواهند دندان را ترمیم بکنند از کامپوزیت بهره گیری می‌شود و یا برای انجام کارزیبایی از آن بهره می‌برند.

 

در چه مواقعی افراد نمیتوانند از کامپوزیت دندانی بهره گیری کنند؟

در مواردی که فرد مورد نظر صلاحیت انجام کار کامپوزیت دندانی را ندارد با دقت به اکلوژن «قرار گرفتن دو فک و دندان ها بر روی هم» برای شخص مورد نظر ارتودنسی توصیه میشود.

کامپوزیت دندان و دانستنی مهم آن

چطور میتوان از کامپوزیت ها در درمان هاي زیبایی بهره گرفت ؟

در مواقعی که برخی از دندان ها مفید مراقبت نشده وبه طور مثال فرد به علت خوردن تخمه چندان به اصطلاح دندان هایش لب پر شده باشد , گوشه هاي دندان ها را با مواد همرنگ توسط کامپوزیت ترمیم می‌کنیم و یا فردی تمایل دارد رنگ دندان ها و یا فرم دندان ها عوض شود از کامپوزیت برای کار زیبایی بهره می‌گیرد.

 

برترین مارک کامپوزیت دندان چیست؟

برترین برند کامپوزیت ایویکولار آی پی اس م یباشد,نوع دیگر کامپوزیت کازمادنت و اولترادنت می‌باشد,دقت داشته باشید دیسک هاي پرداخت و پالیش در استحکام و رنگ پذیری بسیار حائز اهمیت می‌باشد,برترین دیسک هاي پرداخت ,دیسک کازمادنت در رنگ هاي گوناگون,و بیسکو میباشد,بنابراین قیمت این نوع دیسک ها در هر کامپوزیت متفاوت میباشد.

 

معایب کامپوزیت دندان چیست؟

از معایب کامپوزیت می‌توان گفت در صورتی که دندان تراش داده شود به مینای دندان صدمه میرساند,پس تا حد ممکن زیبایی را فدای سلامت دندانهای مان نکنیم.

 

عوارض کامپوزیت دندان چیست؟

کامپوزیت بیشترین صدمه را به لثه میزند بنابراین اگر مفید بر روی دندان قرار نگیرد نخستین آسیبی که میزند به لثه هست.توصیه پایان دکتر.توصیه می‌شود کسانی که کامپوزیت دندان را انجام میدهند هر زمانی دیدن کردند که لثه شان متورم شده به دکتر و متخصص ترمیم و زیبایی و یا متخصص لثه مراجعه کنند تا سریعا اقدامات درمانی نخست شود.

 

 

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*